Loader

SUV, Van, a może kombi

Jaki samochód jest najlepszy dla rodziny?

Wybierając samochód rodzinny musimy mieć na uwadze wiele względów. W tym wypadku nie liczy się tylko nasza wygoda, ale również  komfort całej rodziny.
Samochód rodzinny przede wszystkim powinien być bezpieczny, ale również pakowny, by pomieścić wszystkie bagaże. Będzie jeszcze milej jeśli okaże się ekonomiczny. Na szczęście rynek motoryzacyjny oferuje nam cały wachlarz pakowanych samochodów typu: Van, SUV, czy Kombi, które dodatkowo dostępne są w wynajmie długoterminowym.

Jak wybrać auto dostosowane do naszej rodziny? Podpowiadamy.

Decydując się na kupno nowego samochodu musimy sfokusować się na potrzeby nasze i naszych bliskich. Powinniśmy pamiętać, że samochód rodzinny ma służyć nam przez następnych kilka lub kilkanaście lat, więc jego wybór powinien być dobrze przemyślany. W tym wypadku wybór samochodu nie powinien ograniczać się tylko i wyłącznie do naszej ulubionej marki, czy koloru.

Podstawowe kwestie jakie musimy wziąć pod uwagę to: ile mamy dzieci, w jakim wieku są nasze pociechy – ile fotelików możemy zamontować, czy samochód ma służyć nam na co dzień, a może również w dłuższych podróżach. Kolejnym nie bez znaczenia aspektem jest pojemność bagażnika oraz to, czy mamy lub będziemy mieć czworonożnego przyjaciela rodziny, z którym również będziemy chcieli podróżować.

Jak widzicie wybierając samochód musimy brać pod uwagę wiele różnych ewentualności, nawet taką, czy do naszego auta zmieści się jeszcze jeden, dodatkowy pasażer.

W związku z tym, że dostępnych opcji na rynku motoryzacyjnym jest wiele, my postanowiliśmy przedstawić Wam trzy najbardziej popularne i dogodne opcje.

 

Van jako samochód rodzinny – wady i zalety

Zaczynając od zalet van-ów z całą pewnością są one duże, pojemne, wygodne i przestronne. Spokojnie zapakuje się do niego 5, a nawet 6 osobowa rodzina po rozłożeniu dodatkowych foteli. Przestrzeń bagażowa vanów jest spora, nie będzie więc problemu z zapakowaniem większej ilości bagaży. Kolejnym atutem jest duża ilość różnych, praktycznych schowków, w których możemy upchnąć drobiazgi potrzebne pod ręką.

Co do wad vanów raczej nie oszałamiają swoim wyglądem, ale za to nadrabiają stroną praktyczną. Kolejnym mankamentem jest dynamik jazdy, która pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza stare vany uznawane były za mało ekonomiczne i powolne. Cóż, ale może za to bezpieczne…

 

SUV jako samochód rodzinny – wady i zalety

Co raz częściej na samochód rodzinny wybieramy właśnie SUVy, są ładne, zgrabne, wygodne,
a w dodatku ekonomiczne. Czego chcieć więcej? Samochody typu SUV na pewno swoimi wdziękami przekonają zarówno osoby o dużej estetyce, jak również te dla, których na pierwszym miejscu liczą się względy praktyczne. Tym samochodem śmiało można ruszyć w miasto, ale też na dłuższą wycieczkę.

Dodatkową zaletą SUV-ów jest wyższe zawieszenie, a co za tym idzie kierowca zyskuje lepszą widoczność na drodze. Ponadto umieszczenie fotelika samochodowego również jest łatwiejsze, dzięki odpowiedniej wysokości pojazdu.

Jednakże SUVy maja też swoje wady – jeśli szukacie samochodu z dużą przestrzenią w środku tutaj jej nie znajdziecie. W tym wypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będzie kombi lub Van. W SUVie jest porównywalnie dużo miejsca do zwykłego samochodu osobowego. Tak, więc tutaj zmieszczą się najwięcej dwa foteliki. Nie możemy też rozpływać się w luksusie w dalszej podróży, a przestrzeń bagażowa również jest mniejsza niż np. w VANie, czy kombiku.

Kombi jako samochód rodzinny – wady i zalety

Jego zaletą z całą pewnością jest przestrzeń i duży bagażnik, w którym zmieścimy wózek dziecięcy,
a nawet czworonożnego przyjaciela. Spokojnie zmieszczą się tam 4 osoby z dużą ilością bagaży. Ogromnym plusem w przypadku samochodów typu kombi jest spory wybór rodzajów silników, a także to, że auta są ekonomiczne. Co więcej, te z mocniejszymi silnikami poradzą sobie nawet w lesie, czy drodze terenowej.

Jak widać każdy z typów samochodu jest inny, ale łączy je jedno. Pomieszczą rodzinę, z dziećmi.
W zależności jednak od tego jak liczną mamy rodzinę oraz, czy podróżujemy tylko po mieście, czy również wybieramy się w dalsze podróże możemy wybrać w kolejności. SUV – jeśli mamy mniejszą rodzinę i jeździmy głównie w mieście, kombi jeśli mamy nico większą rodzinę lubiąc przy tym dalekie podróże, van jeśli mamy dużą rodzinę, psa, a czasem zdarzy nam się zabrać dodatkowych pasażerów w dalszą podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top