Loader

Koniec szybkiej jazdy po niemieckich autostradach?

Ograniczenia prędkości w imię ekologii. Niemieckie autostrady już niedługo mogą stać się mniej atrakcyjne dla miłośników dużych prędkości. Czy liberalne podejście do tematu autostrad przejdzie do historii?

130 km/h po autostradzie

Każdy, kto jeździ, przez Niemcy wie, że jest to kraj, w którym autostrada to raj dla miłośników szybkiej jazdy, bo nie ma ograniczenia prędkości, a jedynie znaki z prędkością sugerowaną. Może się to jednak wkrótce zmienić, ponieważ rząd niemiecki rozważa wprowadzenie ograniczeń prędkości. Mają to być 130 km/h na autostradach oraz 80 km/h na innych drogach.

Powodem takich rozważań jest chęć wprowadzenia pakietu zmian dla osiągnięcia celów klimatycznych w transporcie. Organizacja, która doradza niemieckiemu rządowi w tej kwestii (National Platform for the Future of Mobility) zwraca uwagę na fakt, że spalanie podawane przez producentów samochodów, jest w rzeczywistości wyższe niż te podczas testów co przekłada się na większą ilość emitowanego CO2. Ograniczenie prędkości na autostradach ma rozwiązać ten problem.

Nie wiadomo czy pomysł wejdzie w życie, ale jeśli to na pewno nie przypadnie on do gustu osobą o tzw. „ciężkiej nodze”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top